Нането помага во намалувањето на масните наслаги

Нането е ароматична билка која со редовна консумација може да помогне во намалување на телесната тежина, а особено во процесот на елиминирање на наталожените масни наслаги.

Оваа здрава и лековита билка покрај многуте здравствени придобивки му помага на желудникот да ги апсорбира мастите и да го смири дигестивниот тракт.

Нането може да се пофали со исклучително силно диуретичко дејство, го поттикнува метаболизмот и го намалува апетитот, овозможувајќи при тоа важиот здив да биде секогаш свеж.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk