Напитокот од лимон и лаванда помага против најупорната главоболка

Најупорната главоболка можете да ја победите со неверојатно вкусен напиток подготвен од лимон, лаванда и мед  кој што многу лесно се подготвува.
Покрај тоа што ќе неутрализира симптомите на главоболката, овој напиток ќе ви помогне да се чувстввуате порелаксирано што го прави успешен борец против анксиозноста и чувството на стрес и вознемиреност.

Потребни состојки:
– сок од пет лимона
– 1 капка есенцијално масло од лаванда
– 1 кафена лажичка суви цветови од лаванда
– 12 чаши вода
– 12 лажици мед

Подготовката е многу едноставна.

Сите состојки добро промешајте ги, процедете и уживајте во вкусот на лимонадата со лаванда во текот на целиот ден.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk