Напиток со кој исчезнува чувството на подуеност во стомакот

Чувството на подуеност во стомакот и честите гасови може да биде навистина непријатно искуство. Доколку често се соочувате со овој проблем ви го препорачуваме овој напиток од анасон, со чија помош ќе се чувствувате лесно и пријатно.

 

За да го подготвите овој напиток потребни ви се следниве производи:

неколку парчиња свеж ананас

две лажици сув анасон

две дршки целер со листови

една лажица ѓумбир

Подготовката е многу едноставна. Сите состојки изблендирајте ги и додадете вода по потреба.

Препорачливо е напитокот да го консумирате наутро на празен стомак.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk