Направете сами антицелулитна маска од грозје

Маските направени од грозје одговараат скоро на секој тип на кожа.

Освен што ја обезбедуваат основната нега на кожата, тие имаат неверојатна моќ во борбата против целулитот.

За да направите антицелулитна маска од грозје потребно е да промешајте четири лажици масло од семки од грозје со пет капки масло од лимон. Измасирајте ги критичните места, завиткајте ги во најлонска фолија и оставете да отсоти околу 30 минути.

Оваа маска делува преку богатството од витамин ц кој ја активира разградбата на маснотии и го зајакнува сврзното ткиво под порите на кожата.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk