Основачот на „Фејсбук“ Марк Цукеберг стана татко по втор пат

Основачот на „Фејбсук“, Марк Цукеберг стана татко по вторпат.

„Се роди Август. Присила и јас сме многу среќни што можеме да и посакаме добредојде на нашата ќерка Август. И напишавме писмо за светот во кој се надеваме дека ќе расте, но не пребрзо“, напиша Цукеберг.

Во писмото меѓудругото се вели дека и покрај обврските кои ќе ги има кога ќе порасне, ќе мора да најде време да помириса цвет, да прочита омилени книги и да измислува свои приказни со кои детството ќе го направи магично.

Марк, првиот месец ќе го помине со семејството, а потоа ќе се врати на работа.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk