Видео упатство, како да помогнете на бебе кое се гуши

Видео упатство, како да помогнете на бебе кое се гуши

Речиси на секој родител му се случило, детето да се задави дали со храна, или некое страно тело. Иако главно проблемот се решава сам од себе, понекогаш е потребно на бебето да му се пружи помош.

Симптоми поради кои морате да ги однесете децата на лекар

Симптоми поради кои морате да ги однесете децата на лекар

Некогаш некои лесни симптоми се знак дека на вашето дете му е потребна медицинска помош. Но, како да ги препознаете и кога да се обратите на лекар.Но, кога да го однесете детето на лекар? Лекарите советуваат тоа да го направите, ако сте загрижени за неговата состојба.

Има работи кои мајките можат да ги научат од татковците

Има работи кои мајките можат да ги научат од татковците

„Мајките знаат што е најдобро за децата,“ е позната изрека за мајките. Мајките се убедени дека имаат решение за секој детски проблем. Но дали навистина е така?

Грешки кои родителите ги прават за спиењето на децата

Грешки кои родителите ги прават за спиењето на децата

Голем број родители мака мачат со сонот на детето, не заспива на време, се буди. Па сите се не наспани и нервозни. Еве совети како да избегнете погрешно постапки и да осигурате здрав сон на своето дете.

Пролетта е идеално време да се вратите во топ-форма

Пролетта е идеално време да се вратите во топ-форма

Доколку имате бебе искористете ја претстојната пролет, да се вратите во форма.Теретаната е одлично место за вежбање, но активностите во пририода се подобар избор. Едноставно можете да излезете и да отидете до најблискиот парк, Кеј или до најблиското место каде што има зеленило и да уживате во свеж воздух.

Погледнете како денес изгледа „сестричката“ од обвивката на популарнoто чоколадо

Погледнете како денес изгледа „сестричката“ од обвивката на популарнoто чоколадо

Овие чоколади беа омилени на многумина. Популарните „Сека“ и „Брацо“ („Сестричка“ и „Братче“), кои на полиците во продавниците во поранешна Југославија се наоѓаат уште од 60-те години на минатитот век се уште се хит.

ВИДЕО: Бебенца за прв пат пробуваат лимон

ВИДЕО: Бебенца за прв пат пробуваат лимон

Погледнете ги преслатките реакции на бебенца кои за прв пат пробуваат лимон…

Колку царски резови се безбедни за жената?

Колку царски резови се безбедни за жената?

Често пати се поставува прашањето Колку царски резови се безбедни з ажената. Еве го одговорот:

Што да понесете во чантата кога ќе дојде денот за породување

Што да понесете во чантата кога ќе дојде денот за породување

Дојде денот за породување. Немојте да си дозволите да бидете неподготвени.

Колку кофеин смеете да пиете за време на бременоста?

Колку кофеин смеете да пиете за време на бременоста?

Докторите најчесто го забрануваат кафето за време на бременоста, но што е со другите кофеинизирани пијалоци?

Кога ова девојче излезе да пее ги воодушеви сите

Кога ова девојче излезе да пее ги воодушеви сите

11- годишната Лекси Валкер, стана хит на интернет, откако на еден фудбалски натпревар перфектно ја изведе химната на Соединетите Американски Држави.

Powered by WP Bannerize