Целиот живот ја фрламе кората од лубеницата не знаејќи колку е корисна

Целиот живот ја фрламе кората од лубеницата не знаејќи колку е корисна

Целиот живот ја фрламе кората од лубеницата не знаејќи дека таа е најздрава. Во кората  ги има витаминот B и C па наместо во нашиот организам, завршуваат во канта за отпадоци. 

Сакате да бидете супер неодоливи- еве што треба да правите

Сакате да бидете супер неодоливи- еве што треба да правите

Згодните жени немаат изговори кога е во прашање одржувањето на телото и здравјето, па ако сакате да изгледате убаво, еве ги навиките на згодните жени:

Потресна исповед на жена по царски рез…

Потресна исповед на жена по царски рез...

28- годишната Сем Бел во март оваа година со царски рез ја родила ќерката Клои во болницата Сент Хелир во Сјуреј. По 3 дена докторите ја пуштиле од болница дома. Два дена подоцна дошла бабица да и ги извади конците, а на Сем и испаднале цревата.

ВИДЕО: Прасенцето Пепа на македонски јазик(10епизоди)

ВИДЕО: Прасенцето Пепа на македонски јазик(10епизоди)

Мамички конечно прасенцето Пепа и на македонски јазик. Уживајте со вашето детенце…

Мирисот на бебето е најголем поттикнувач на мајчината нега и грижа за детето

Мирисот на бебето е најголем поттикнувач на мајчината нега и грижа за детето

Со раѓање на детето се менува мозокот на жената па мирисот на нејзиното дете ги активира оние делови кои се задолжени за рационално размислување и одговорно однесување.

Бремените жени треба да вежбаат

Бремените жени треба да вежбаат

Физичката активност за време на бременоста го поттикнува развојот на мозокот на бебето. Затоа, немојте да си дозволите да станете мрзливи за време на бременоста.

Совети неопходни за сите нови мајки

Совети неопходни за сите нови мајки

Идните мајки, читаат многу книги и совети за да се припремат за доаѓањето на бебето во нивниот живот. Меѓутоа кој подобро може да даде совет од вистинска мајка, која што поминала ни сето тоа?

Домашен лек против проширени вени

Домашен лек против проширени вени

Ако ве мачат проширени вени, не грижете се – доверете се на народната медицина.

Магичен утрински напиток

Магичен утрински напиток

Пиењето на вода наутро веднаш по будењето е најдоброто нешто што може да го направите за вашето здравје, но миксот од вода, мед и лимон не смеете да го пропуштите.

Можен ли е спонтан абортус после 12 недела?

Можен ли е спонтан абортус после 12 недела?

Повеќето спонтани абортуси се случуваат во периодот од првото тримесечје. Обично станува збор за абортуси кои за жал се случуваат до 12 недела од бременоста, затоа и медицински се нарекуваат рани пометнувања. Ретко, но не и неможно, до спонтан абортус може да дојде и во подоцнежната бременост, по одминувањето на првите три месеци.

Сурогат мајчинство-хуманост или бизнис?

Сурогат мајчинство-хуманост или бизнис?

Сурогат мајка може да биде секоја полнолетна жена , која без никакви финансиски придобивки носи ембрион зачнат надвор од нејзиното тело, а по изминувањето на деветте месеци го предава новороденото бебе на биолошки родители.

Powered by WP Bannerize