Мајки горди на своето тело по породувањето

Мајки горди на своето тело по породувањето

Фотографката Нили Кер Фокс долго после породувањето се борела да ги прифати промените на своето тело. Знаејќи колку е тежок тој процес, се одлучила да им помогне на жените, охрабрувајќи ги да застанат пред нејзиниот фотоапарат само во долна облека.

Табела: Каква боја на очи ќе има вашето бебе?

Табела: Каква боја на очи ќе има вашето бебе?

Наместо да погодувате и да чекате со месеци научниците кои го проучуваат наследувањето на физичките особини решиле да го олеснат проблемот и создадоа интересна табела.

Апсолутен хит: Tорти за развод

Апсолутен хит: Tорти за развод

Верувале или не најактуелни торти се тортите за развод.

Хемофилус инфлуенца- бактерија одговорна за низа опасни заболувања

Хемофилус инфлуенца- бактерија одговорна за низа опасни заболувања

Заразување со бактеријата Хемофилус инфлуенца тип Б може да предизвика ХИБ заболување. Инфекцијата може да предизвика…

Мамо ти благодарам за несебичната љубов што ми ја даваш(видео)

Мамо ти благодарам за несебичната љубов што ми ја даваш(видео)

Американскиот директор Мет Билер, снимил трогателен филм преку кој се заблагодарува на сите мајки за нивната пожртвуваност и несебична љубов која секојдневно ја даваат.

Поради што најчесто плачат трудниците?

Поради што најчесто плачат трудниците?

Koга се во блажена состојба жените се многу почувствителни. Поради тоа една мајка решила да состави духовит список само на одредени работи кои се причина за идните мајки да заплачат:

Која е идеалната разлика меѓу првото и второто дете

Која е идеалната разлика меѓу првото и второто дете

Родителите кои сакаат меѓу нивните деца да има што помала разлика можеби би требало да отстапат од таквата идеја.

Намалете го стресот со засладен пијалок

Намалете го стресот со засладен пијалок

Превработените луѓе кои посегнуваат по засладени пијалоци повеќе немаат причина за грижа на совеста поради таа честа навика, бидејќи американските научници утврдија дека тие пијалоци помагаат при намалување на стресот.

Спречете дијабет со чаша вода

Спречете дијабет со чаша вода

Во едно британско епидемиолошко истражување е испитана поврзаноста на конзумирањето различни слатки пијалоци со ризикот од развој на дијабетес тип 2.

И за пресоленото јадење има лек

И за пресоленото јадење има лек

Не очајувајте ако сте ставиле премногу сол во јадењето, еве начин како можете да го спасите. Не сте внимавале и сте ставиле премногу сол во јадењето?

Зошто прекумерно се потиме

Зошто прекумерно се потиме

Потењето е најнормален процес кој се одвива во нашето тело кога сме изложени на топлина, кога сме физички активни или ако имаме некаква инфекција, па нашиот имунолошки систем ја подига температурата за да ја убие бактеријата или вирусот.

Powered by WP Bannerize