(Видео) Дете испадна од автомобил во Русија

(Видео) Дете испадна од автомобил во Русија

Колку е важно да се врзуваат децата во автомобилите, но и да се заклучуваaт вратите, докажува и оваа ситуација која се случила во Русија.

Автомобилското седиште има повеќе бактерии од школката во тоалет

Автомобилското седиште има повеќе бактерии од школката во тоалет

На седиштата во автомобилите, британските научници пронашле повеќе бактерии отколку во тоалет, околу 100 видови на опасни бактерии.

Џорџ и Амал Клуни го чекаат нивното прво дете

Џорџ и Амал Клуни го чекаат нивното прво дете

Холивудскиот актер Џорџ Клуни и неговата сопруга познатата адвокатка Амал Клуни, го очекуваат нивното прво дете.

Саемот на книга ќе биде отворен утревечер

Саемот на книга ќе биде отворен утревечер
Во понеделник, 4-ти мај, 2015 година, во Метрополис Арена (Хала 1), официјално ќе се отвори Саемот на книга кој е една од најзначајните културни манифестации во земјата.

Природни начини како да ги уништите бактериите од даските за сечење

Природни начини како да ги уништите бактериите од даските за сечење

Даската за сечење се користи секој ден, а на неа се сече се, од месо до зеленчук. Многумина ја чистат со сјај и вода, но за дезинфекција е потребно многу повеќе. Искористете го она што веќе го имате во кујната и направете дезинфекција на даската за сечење.

Како да отстраните непријатна миризба од пластични садови

Како да отстраните непријатна миризба од пластични садови

Доколку често ги користите пластичните садови, сигурно сте забележале дека непријатно мирисаат. Еве како да се ослободите од мирисот.

Како домот да изгледа почисто?

Како домот да изгледа почисто?

Одржувањето на хигиената и редот дома за време на работната недела често делува како невозможна мисија, па нашите домови блескаат за време на викенд.

(Видео) Тригодишно момче е прв пациент излечен со помош на 3Д импланти

(Видео) Тригодишно момче е прв пациент излечен со помош на 3Д импланти

Едно момче во Америка излеченo е од потенцијално смртоносна болеста со помош на биоразградлив имплант направен благодарејќи на 3Д печатач, што е прв случај во светот.

(Фото) Кејт Миделтон излезе од болница и го покажа бебето

(Фото) Кејт Миделтон излезе од болница и го покажа бебето

Девојчето кое го роди Војвотката од Кембриџ, Кејт Миделтон е првата принцеза во британското кралско семејство после цели 25 години.

Кои чаеви се добри, а кои не за бремена жена?

Кои чаеви се добри, а кои не за бремена жена?

Поради предупредувањата на стручњаците за кофеин во чајот, многу трудници  не се сигурни што требда да изберат а што не. Растителните чаеви се безбедни и корисни за време на бременоста се додека не се конзумираат во преголеми количини.

Трудницата нека се лечи со природни лекови

Трудницата нека се лечи со природни лекови

За време на бременоста вашиот имунитет, најмногу е ангажиран за да го заштити бебето. Поради тоа ќе бидете подложени на некои типични инфекции. Но нема причина за паника, бидејќи инфекциите кои ќе ве закачат вас, не можат да му наштетат на бебето.

Powered by WP Bannerize