Повеќе зачини за помалку калории

Повеќе зачини за помалку калории

Ако сакате да го забрзате метаболизмот и да се решите од вишокот килограми, пробајте да користите некои од овие зачини бидејќи научниците во многубројните студии потврдуваат дека тие благотворно делуваат на здравјето и помагаат во одржувањето на витка линија.

Што го уништува а што го спасува бракот

Што го уништува а што го спасува бракот

Познато е дека најчести причини за прекин на бракот се лошата комуникација помеѓу партнерите, недостаток на блискот и насилството во било кој облик.

Како да поттикнете активност кај бебето во бременоста

Како да поттикнете активност кај бебето во бременоста

Бебињата реагираат кога мајката ќе почне силно да се смее, така што и самите почнуваат да подскокнуваат како на трамболина. Но некои бебиња реагираат и на мајчиното тажно расположение или на нејзиниот страв. Ако почувствува дека мајката е тажна, бебето се смирува, а ако почувствува адреналин, бебето почнува повеќе да се движи.

Што се случува во бракот во текот на првата година

Што се случува во бракот во текот на првата година

Сите сме слушнале дека најтешко е да се преживее првата година од бракот. Неопходно е да вложувате, работите и да се посветите целосно на бракот.

Децата веруваат во се што е напишано на интернет

Децата веруваат во се што е напишано на интернет

Живееме во модерно време кога децата растат со интернет и при тоа веруваат во сè што ќе прочитаат онлајн, открива истражување спроведено од британското телекомуникациско регулаторно тело Офком.

Кој повеќе се грижи за родителите ќерките или синовите

Кој повеќе се грижи за родителите ќерките или синовите

Нормално е дека кога ќе остарат родителите да имаат помош и поддршка од своите деца на кои тие им го овозможиле најдоброто што можеле.

Бојадисување на јајца со ластичиња за коса

Бојадисување на јајца со ластичиња за коса

Оригинален начин за украсување на јајцата.

Саемот за книга ќе се одржи од 4 до 10 април

Саемот за книга ќе се одржи од 4 до 10 април

Саемот за книга ќе се одржи од 4 до 10 април на Скопски саем. Влезниците ќе чинат 30 денари, а халите ќе бидат отворени секој ден од 10 до 20 часот.

Дејвид Бекам го честиташе Денот на мајките на своите омилени дами

Дејвид Бекам го честиташе Денот на мајките на своите омилени дами

Во неделата, ширум светот, беше одбележан Денот на мајките, а по тој повод успешниот фудбалер Дејвид Бекам се огласи на социјалните мрежи и на емотивен начин им го честиташе празникот.

Рижото со месо и грашок

Рижото со месо и грашок

Доколку од претходниот ден ви останало малку печено месо, може да се искористи за подготовка на вкусно јадење со ориз.

Проблемот со вошките е присутен и денес

Проблемот со вошките е присутен и денес

Многу родители сметаат дека вошливоста е ретка појава во 21 век, но се повеќе деца имаат проблем со нив. Имено, воопшто не е точно дека вошките сакаат валкана кожа на главата и дека се „резервирани“ само за луѓе кои живеат во сиромашни и нехигиенски услови.

Powered by WP Bannerize