Колку калории трошиме пред компјутер

Колку калории трошиме пред компјутер

Нема залуден напор, тврди еден јапонски истражувач кој откри дека и со помош на компјутерското „глувче“ можеме да ослабеме.

Kако најлесно да препознаете дали јајцето е расипано

Kако најлесно да препознаете дали јајцето е расипано

Бидете секогаш сигурни дека јајцата кои ги консумирате се свежи и не се расипани.

Колку калории трошиме пред компјутер

Колку калории трошиме пред компјутер

Нема залуден напор, тврди еден јапонски истражувач кој откри дека и со помош на компјутерското „глувче“ можеме да ослабеме.

Научето го детето да штеди

Научето го детето да штеди

Сите родители знаат дека децата слушаат и учат од нив.

Научето го детето да штеди

Научето го детето да штеди

Сите родители знаат дека децата слушаат и учат од нив.

Ветувања кои никогаш не смеете да им ги дадете на вашите деца

Ветувања кои никогаш не смеете да им ги дадете на вашите деца

Децата се многу паметни и добро го помнат секое ваше ветување, а доколку не го исполните ќе ги разочарате.

За мајките кои уживаат да се натпреваруваат со другите мајки

За мајките кои уживаат да се натпреваруваат со другите мајки

Се шетам јас денес низ бутиците, и онака случајно барајќи нешто за мојот син гледам интересни парчиња облека, а попатно не можев а да не го слушнам разговорот на две мајки кои иако не се познаваат верувам дека имаат интересна конверзација.

Кога излегуваат тројките – мала приказна раскажана од бебето

Кога излегуваат тројките - мала приказна раскажана од бебето

Ги преживеавме „единиците„ и „двојките„ без големи последици. Ама „четворките ни беа напорни. А „тројките„ ех, тие буквално не уништија.

Пилинг од кафе против целулит

Пилинг од кафе против целулит

Познато е дека кафето и морската сол имаат благо абразивно дејство, односно успешно ја отстрануваат старата кожа заедно со мртвите клетки. А, овој извонреден пилинг за тело се прави едноставно.

(Фото) Запознајте го најзгодниот татко на Инстаграм

(Фото) Запознајте го најзгодниот татко на Инстаграм

Мариано ди Ваио е роден во Асизиј во Италија, а на 18 години одлучил да ја напушти државата за да вплови во актерски води.

Спонтаниот абортус се јавува кај 15% од утврдените бременоста

Спонтаниот абортус се јавува кај 15% од утврдените бременоста

Спонтан абортус е спонтана загуба на бременост во првите 20 седмици, кога бебето не може да преживее надвор од мајката.

Powered by WP Bannerize