Ароматичен напиток кој го помага намалувањето на килограмите

Ароматичен напиток кој го помага намалувањето на килограмите

Природен топач на масните наслаги- пијалок од вкусни хранливи состојки во чиј вкус веруваме дека ќе уживате додека ги намалувате вашите килограми.

Како да ја испеглате облеката на одмор ако немате пегла

Како да ја испеглате облеката на одмор ако немате пегла

Жените кога одат на одмор обично сакаат да понесат мноштво работи, како потребни така и оние тотално непотребните.

Пиењето вода на празен желудник како лек

Пиењето вода на празен желудник како лек

Лечењето со вода е познато во јапонското општество.

Како детето да биде попаметно

Како детето да биде попаметно

Секој родител сака неговото дете да израсне во образована и паметна личност. Ова се совети од научниците кои допринесуваат за вашите деца се повеќе да ги развијат нивните мозоци.

Видео: Направете сендвич со сладолед

Видео: Направете сендвич со сладолед

Едноставно се подготвува, а ќе биде вистинско изненадување за најмалите.

Маслото од каранфилче е најефикасниот лек против забоболка

Маслото од каранфилче е најефикасниот лек против забоболка

Маслото од каранфилче е можеби еден од најефикасните природни лекови против забоболка.

Освежителен напиток кој ја победува и најупорната главоболка

Освежителен напиток кој ја победува и најупорната главоболка

Интересна комбинација на вкусови придружени со неколку коцки лед – одличен природен напиток кој не само што ќе ве освежи во топлите летни денови туку и ќе ви помогне да ја победите дури и најупорната главоболка.

Кога детето станува свесно дека пелтечи

Кога детето станува свесно дека пелтечи

По фазата на примарното пелтечење, каде што децата најчесто повторуваат одредени слогови но не и цели зборови, доколку не се овозможи соодветен третман, говорниот проблем се манифестира во една нова димензија наречена секундарно пелтечење.

Што е тоа примарно пелтечење

Што е тоа примарно пелтечење

Примарното пелтечење се манифестира со повторување на поединечни слогови или гласови. При тоа детето не повторува цели зборови.

Направете торта до ѓумбир

Направете торта до ѓумбир

Загрејте ја рерната на 180 степени. Стопете ги медот, шеќерот и путерот во голема тава на средна температура. Доведете ги до вриење и оставете да крчкаат 5 минути додека да добијат малку потемна нијанса на кафена боја. Исклучете ја ринглата и оставете ја смесата да отстои 8-10 минути додека да се излади доволно за да може да се допре (многу е важно смесата добро да се олади за јајцата да не се згрутчат, но да не се олади премногу и да стане како карамела).

Што значи безбедна храна

Безбедноста на храната е важен принцип во креирањето на здрави навики во исхраната.

Powered by WP Bannerize