Црешите се природен лек против артритис

Црешите се природен лек против артритис

Според многу досегашни истражувања црешите и понатаму остануваат меѓу првите природни производи што помагаат против болките во коските.

Рецепт: Ќофтиња од тиквици без брашно

Рецепт: Ќофтиња од тиквици без брашно

Вкусни ќофтиња од тиквици кои ќе ве воодушеват со вкус во кој доминира пржениот сусам.

Шејк од боровница

Шејк од боровница

Ставете во блендер една шолја свежи или замрзнати боровници, две шолји бадемово или кокосово млеко, половина супена лажица домашен мед и малку цимет па добро измешајте.

Кашичка од спанаќ и ориз

Кашичка од спанаќ и ориз

 

Веруваме дека вашето малечко ќе ужива во вкусот на оваа здрава кашичка која е богата во витамини и железо.

Рецепт: Домашно чоколадо

Рецепт: Домашно чоколадо

Израдувајте ги вашите најмили со превкусно домашно чоколадо на база на мед.

Кога девојче зборува за фудбал

Кога девојче зборува за фудбал

Од фудбалерите на Реал Мадрид го знам Реал Мадрид.

Урмите штитат од мозочен удар и помагаат во слабеењето

Урмите штитат од мозочен удар и помагаат во слабеењето

Урмите се голем извор на природни влакна кои се неопходни за работа на цревата. Шеќерот од нив е совршена алтернатива за обичниот шеќер.

Приеодни рецепти за отстранување на стриите

Приеодни рецепти за отстранување на стриите

Речиси и да не постои жена која нема стрии.

Антиоксиданси и лецитин во борба против целулитот

Антиоксиданси и лецитин во борба против целулитот

Храната полна со антиоксиданси ги неутрализира слободните радикали и помага во регенерација на оштетеното ткиво. Освен витамините како антиоксиданси дејствуваат и полифенолите и биофлавоноиди.

Ослабете пет килограми за три дена

Ослабете пет килограми за три дена

Ваков начин на исхрана се држи само 3 дена во кои можете да ослабете дури и до 5 килограми.

Целулитот не е само естетски проблем

Целулитот не е само естетски проблем

Многу е важно да се знае дека целулитот не е само естетски проблем, туку и здравствен. Некогаш тој може да биде генетска предиспозиција, спор метаболизам, одредени хормонски пореметувања и слаба циркулација.

Powered by WP Bannerize