Намалете два килограми за 4 дена

Намалете два килограми за 4 дена

Светските диетолози се се повеќе заинтересирани за моќните својства на ананасот.

Домашно лечење кандида со кантарион

Домашно лечење кандида со кантарион

Чајот од кантарион е ефикасно средство против кандидата. 1 лажица кантарион прелијте со 2dl зовриена вода и варете 15тина минути. Пијте по ¼ шолја 3 пати во денот.

Намирници кои не треба да ги чувате во фрижидер

Намирници кои не треба да ги чувате во фрижидер

Можеби ќе се изненадите од листата која следи, бидејќи најверојатно ја правите таа грешка.

Што се случува во првата година од бракот

Што се случува во првата година од бракот

Од кога ќе ја соблечете венчаницата се нижат милионпрачања од пријателите и познатите како е сега во брак. Не е сјајно? Не се грижете, првата година секогаш има свои мани за кои никој не збори

Рецепт: Мафини со пиво

Рецепт: Мафини со пиво

Дозата е доволна за 12 превкусни мафини.

Како природно да ја осветлите косата

Како природно да ја осветлите косата

Доколку сте русокоси или светло кафени, наместо да одите во фризерски салон, може да ја осветлите косата во вашиот дом.

Како да го спречите лупењето на ноктите

Како да го спречите лупењето на ноктите

Лупењето на ноктите кај жените е многу честа појава. Причините лежат во нарушената регенерација на епителот, недостигот на витамин Е,Д и Ц.

Затегнете ја кожата со помош на оризова вода

Затегнете ја кожата со помош на оризова вода

Оризовата вода е многу ефикасен продукт, кој ја чисти и стега кожата, без учество на штетни хемикалии.

Зошто некои деца доцнат со пубертетот

Зошто некои деца доцнат со пубертетот

Се проценува дека околу четири проценти од девојчињата и момчињата во пубертетот влегуваат или порано или подоцна, а сега е докажано дека тоа е работа на генетско наследство.

И граѓаните од другите градови се вклучија во поддршката на лицата со посебни потреби

И граѓаните од другите градови се вклучија во поддршката на лицата со посебни потреби

Голем број на граѓани даваат поддршка за законските измени кои ги бараат родителите на лицата со посебни потреби за институционално да им се олесни животот на овие луѓе. Денеска се отворени книгите за потписи во Штип, Битола, Куманово како и на Филозофскиот факултет во Скопје.

Дали треба однапред да го знаете полот на бебето

Дали треба однапред да го знаете полот на бебето

Веднаш штом им ја соопштите бременоста на вашите пријатели, првото прашање што на сите им паѓа на памет е: Машко или женско? Но, пред и самите да го откриете одговорот, ќе забележите дека сите луѓе околу вас имаат поделени мислења во врска со тоа дали треба или не треба да дознаете. Овие 3 причини ќе ви докажат зошто би требало да почекате и да не го дознавате полот на бебето однапред…

Powered by WP Bannerize