Жените откриваат што најмногу ги нервира кај нивниот партнер

Жените откриваат што најмногу ги нервира кај нивниот партнер

Едно неодамнешно британско истражување открива кои се седумте главни причини за нервоза кај жените кога станува збор за нивните партнери.

Видео: Детскиот речник наоѓа темел во разговорите на возрасните

Видео: Детскиот речник наоѓа темел во разговорите на возрасните

Велат децата се како сунѓери, го впиваат се она што ќе видат и слушнат од возрасните.

Повеќе не се случуваат чуда

Повеќе не се случуваат чуда

Повеќе не се случуваат луда бидејќи имаме компјутер и телевизор.

Гардероба која не треба да ја перете со омекнувач

Гардероба која не треба да ја перете со омекнувач

Омекнувачот ја омекнува гардеробата и и додава мирис, но некоја од нив не треба да се пере со омекнувач, а еве која:

Актерката Моли Симс се породи со трето дете

Актерката Моли Симс се породи со трето дете

Американската манекенка и актерка позната по улогата во серијата „Лас Вегас“, Моли Симс, се породи со трето дете, момче на кое таа и сопругот му дадоа име Греј Даглас Стабер.

Пижамите можат да бидат извор на бактерии

Пижамите можат да бидат извор на бактерии

Истражувањето покажува дека просечен маж, пижамите ги фрла за перење после 13, а жените после 17 дена.

Колку често треба да ги перете градниците

Колку често треба да ги перете градниците

Без разлика на тоа колку градници имате, пожелно е да ги перете после три до шест носења. Со често менување полесно ќе го сочувате нивниот квалитет и еластичност.

Балетската претстава „Снежана и седумте џуџиња“ викендов во МОБ

Балетската претстава „Снежана и седумте џуџиња“ викендов во МОБ

Балетската претстава за деца „Снежана и седумте џуџиња“ ќе биде изведена утре и задутре во 12 часот во Македонската опера и балет.

Природен лек против воспаление на синуси

Природен лек против воспаление на синуси

Синусите можат да бидат воспалени поради бактерии, вируси, габички,а лергии или автоимуни заболувања. Овие инфекции може да потраат неколку недели но и месеци. Но постојат природни лекови за синуси кои можат да ги направите сами и со нив да се излечи или ублажи инфекцијата.

Допирот кожа на кожа помеѓу мајка и дете има повеќекратен ефект

Допирот кожа на кожа помеѓу мајка и дете има повеќекратен ефект

Бебињата кои подолго ја чувствувале кожата на мајките имале поголем коефициент на интелигенција, поголема површина на сива маса во мозокот во однос на оние кои не биле кожа на кожа со мајките. Оваа метода превентивно ја спречува хиперактивноста и агресијата подоцна на училиште.

Зошто бебињата ги држиме на левата страна, а не на десната

Зошто бебињата ги држиме на левата страна, а не на десната

Научниците најпосле успеаја да пронајдат објаснување за овој невообичаен феномен на родителството. Луѓето поседуваат посебен нагон кој ни помага да се грижиме за бебињата за да бидат безбедни дозвокувајќи на десната сгтрана на мозокот да ги процесуира информациите.

Powered by WP Bannerize