Пет најчести грешки кои жените ги прават

Ретко кој брак е идеален, но постојат одредени работи кои треба да се избегнуваат.

Ги ставате децата на прво место

Бракот бара труд. Детето лесно ќе го насмеете и ќе го забавувате. Кога ќе се појави криза, сокривањето позади децата е нешто најлошо што може да се направи.

Одвоено спиење

Спиењето во заеднички кревет не мора да значи целовечерни сексуални игри. Со одвоено спиење се уништува блискоста со партнерот.

Поставете граници

Границите мора да постојат ако имате гости кои често ви доаѓаат. На партнерот тоа може да му пречи.

Го озборувате сопругот

Проблемите кои ги имате со сопругот не треба да ги кажувате никому, додека помеѓу себе не ги решите несогласувањата.

Обвинувања

Взаемното обвинување за работите за кои ниту еден од вас не сноси сам вина, дополнително ќе ве оддалечи и несогласувањата ќе ги направи уште поизразени.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk