5 работи што не смеете да ги правите со пластично шише

Објавено на: Jan 31, 2015 од Мама Кате

Прочитајте што не  не смеете да правите со пластичното шише на вашето бебе.

 

  • Никако немојте да го загревате во микробранова печка
  • Немојте да загревате течност во него
  • Неиспиената количина фрлете ја веднаш
  • Ако на шишето има гребнатинка или пак се замати веднаш заменете го со ново
  • Практикувајте пластичното шише да го менувате најмногу на 30 дена.

Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…