Победете го стравот со едноставен психо-трик

Објавено на: Sep 15, 2016 од Мама Ане

Ако не е возможно поинаку, стравовите понекогаш можат да се елиминираат со многу едноставен трик-тврди познат руски психолог. 

Во моментот кога ќе ве обземе стравот и предизвика напад на паника или  ред други негативни мисли кои и самите не знаете од каде потекнуваат фатете се храбро во борба со нив и јасно поставете си ги на себе следниве три прашања:

1. Кој си ти?

2. Кој те испратил?

3. Што сакаш од мене?

Ако сте доволно сериозни и вооружени со силна волја да го победите стравот, одговарањето на овие прашања може значително да ви помогне да ви се избистрат мислите и успешно да се спротивставите на морето непријатни мисли и емоции.

 

 

 


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…