Портокалот e лек против темните подочници

Сокот од портокал е уште еден корисен природен лек во борбата против подочниците.

Темните кругови околу очите ќе можете да ги елиминирате со мешавина од сок од портокал и глицерин.

Во еден сад промешајте две лажици сок од портокал со три капки глицерин. Мешавината нанесете ја под очие во пределот на подочниците. Оставете да отстои околу десетина минути а потоа измијте се со млака вода.

Постапката повторувајте ја два пати дневно.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk