Пречувствителноста кон мирисите е знак дека телото ви е полно со токсини

Пречувствителниот нос е одлика на многу трудници, особено во почетокот на бременоста. Но ако не сте бремена, но сепак чувствувате дека ви пречат јаките мириси како што е на пример мирисот од чад, парфем, храна и сл. тоа е знак дека вашето тело можеби е полно со отрови.

Пречувствителноста на мирисите се појавува доколку црниот дроб има проблем со елиминирање на токсините од телото. Кога патиштата за детоксификација се блокирани телото тоа го чувствува па сетилата стануваат изострени и може да предизвикаат реакција како што е главоболка или пак мачнина и повраќање.

Отворете ги патиштата што го детоксифицираат телото со употреба на зачински билки како што се млечниот трн или коренот од глуварче.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk