Природен лек од лимон и лук кој делува и против најупорната главоболка

Објавено на: Dec 09, 2016 од Мама Ане

Постојат голем број на причини кои ја предизвикуваат главоболката , како што се: висок притисок, замор, проблеми со видот, неправилно држење на вратот, стрес и нервоза итн. 

Ако сакате навистина брзо да се решите од упорната главоболка одлучете се за природниот лек од лимон и лук.

Земете неколку чешниња лук и изгмечете. Додајте една супена лажица исцеден сок од лимон. Вака приготвената облога ставете ја директно на кожата кај слепоочниците.

Потребни се околу 15 минути за да се смири болката.


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…