Природен лек против цисти на јајниците од растението чувар куќа

 

Комбинацијата од растението чувар куќа и мед уште од минатото се покажала како навистина ефикасен лек против цисти на јајниците.
Постапката за подготовка на овој лек е многу лесна и едноставна. Потребни ви се 300 гр свежи и иситнети листови од растението чувар куќа, 200 мл врела вода, 500 гр домашен мед. Иситнетите листови се попаруваат со врела вода и се оставаат да отстојат и омекнат. Потоа се мешаат со медот. Пред да биде спремен за употреба лекот треба да отстои неколку дена.

Лекот треба да се употребува наутро на празен стомак а потоа два часа да не се јаде ништо.

Доволно е една кафена лажичка дневно.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk