ВИДЕО: Природно породување vs. Царски рез

Објавено на: Jan 09, 2017 од Мама Весна

Денеска породувањето е можно на два начина: По природен пат и со царски рез. Дали можеби сте љубопитни како детето излегува од матката при породување со царски рез?

Овој клип ни претставува вадењето на бебето од матката со царски рез:

Второто видео го прикажува природниот начин на породување.


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…