Прополисот лек за брадацивите

Доколку го користите прополисот за секојдневно лекување на некоја одредена болест, внимавајте екстрактот од прополис да не биде појак од 10%.
Со негова редовна примена можете да се решите од брадавиците.

На местото каде што има брадавица премачкајте ја кожата со екстракт од прополис и добро заштитете го местото со фластер.

При тоа внимавајте под фластерот да нема проток на воздух.

Оставете го да делува околу три дена. Потоа нежно истругајте го површинскиот дел и повторете ја постапката.

Постапката повторувајте ја се додека брадавицата не отпадне во целост.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk