Првите фотографии на малиот принц на Шведска Оскар

Објавено на: May 16, 2016 од Мама Ане

На трети март годинава шведската престолонаследничка Викторија во Стокхолм го роди своето второ дете, трето на ред кое претендира за кралскиот престол.

Поголемата сестра Естел веќе го прослави својот четврти роденден.

Шведскиот крал Карл 16 и кралицата Силвија се родители на три деца, а досега имаат и четири внучиња, од кои најмал е малиот принц Оскар Карл Олоф.

Crown-Princess-Victoria-2 estelle-ja-oscar-1


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…