Рецепт: Посен мајонез

Уште една варијанта на вкусниот намаз, но овој пат подготвен со соино млеко.
Потребни состојки:
1/2 чаша соино млеко
1 чаша масло за јадење
2 кафени лажички лимонов сок
1 кафена лажичка сенф
1 кафена лажичка куркума
сол по желба

Начинот на подготовка е многу едноставен.

Сите горенаведени состојки ставете ги во длабок сад и со блендер мешајте додека не ја добиете саканата густина.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk