Рецепт: Посна салата од грав и кромид

Одлично мезе или лесен ручек за време на пост.
Потребни состојки:
– половина килограм грав
– млад кромид
– 2 чешниња лук
– масло за јадење
– нане
– оцет
– сол

Начин на подготовка:

Целите зрна од претходно сварениот грав се мешаат со исецканиот млад кромид, ситно сецканиот лук и нането.
Се додава оцет, масло за јадење и сол.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk