Рецепт за бебе: Каша од брокула и карфиол

Објавено на: Feb 17, 2015 од Мама Весна

Подгответе вкусна кашичка од брокула и карфиол за вашето бебенце.

Состојки:

1 поголема китка брокула
1 поголема китка карфиол
Начин на подготовка:

Сварете ги брокулата и карфиолот на пареа, а потоа ставете ги во блендер и миксирајте додека не се изедначи смесата. Потоа можете да ја понудите кашата на своето бебе.

Напомена: Оваа кашичка е препорачлива за бебиња на возраст од 6 до 8 месеци.


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…