Рецепт за “супер мама“

 

Родителството е тешка задача, полно е со предизвици, воздигнувања и падови. Но колку што е тешко, исто толку е исполнето со волшебни моменти, неверојатни насмевки, безгранична љубов..

Ако случајно барате начин како се станува супер мамичка не се двоумете да го испробате следниов рецепт.

Потребни состојки:

– 2 лажици пофални зборови
– 4 лажици упорно внимавање
– 1/2 чаша јасни правила
– 1 голема лажица верба во себе
– 1 килограм неизмерна љубов

Сите состојки добро промешајте ги и зачинете со неколку зрна добра волја.

Понудете ја оваа мешавина на вашите деца-верувајте ќе бидат воодушевени.

 

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk