Родителска интуиција

Кога ќе имате бебе, морате пред се да го слушате внатрешниот глас, а не само она што другите го зборуваат, тврдат стручњаците.

Педијaтрите велат дека многу родители прават грешки, бидејќи не му веруваат на својот инстинкт, туку се плашат да не погрешат и веруваат секому.

Кога ќе добиете премногу информации од пријателите и луѓето околу, тоа може да ви направи проблем, вели педијатарите.

Ако едноставно не си верувате на себе може да се случи да го загрозите бебето, бидејќи правите едно, а треба друго.

Има родители на кои детето им било болно, но сите им зборувале дека ништо не му недостасува.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk