Сладолед од замрзнати банани

За подготовка на овој десерт потребни се неколку банани и додатоци по желба, рендано чоколадо или какао, кикиритки, цимет, мед, бадеми или јагоди.

Подготовка

Бананите ставете ги во замрзнувач на еден саат. Потоа леденото овошје исчекајте го на парчиња и измиксајте.

Доколку сакате поблаг сладолед, додадете мед, а потоа и додадоците по желба и се уште еднаш измешајте.

Замрзнатиот крем ставете го во тањири и послужете.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk