Смирете ја кашлицата со помош на домашен лек од пиво

Објавено на: Dec 21, 2016 од Мама Ане

Ако ве измачува упорна кашлица можете да пробате да го решите овој непријатен симптом на респираторна инфекција со помош на овој домашен лек од пиво и шеќер.

Во сад на оган тивко варете половина литар светло пиво во кое сте ставиле петнаесетина лажици шеќер.

Варете се додека течноста не се преполови, односно се додека не стане густа и не почне да наликува на мед.

Од сирупот пијте по една супена лажица наутро и една навечер.


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…