Совршено обликувано тело за само 2 пати по 20 минути вежбање неделно

Замислете за 20 минути вежбање да постигнете резултат како тоа да го правите 5 часа?! Да, тоа е нереално! Или можеби не? Стручњаците уверуваат дека ја пронашле формулата како да слабеат и да се зацврстуваат и мрзливите и оние кои немаат волја за вежбање и оние, пак, кои немаат време за тоа да го прават!
Ако пред неколку години ова изгледаше како магија, сега е реалност. Последната технологија со електростимулации покажува врвни резултати кај оние кои ги испробале. Времето на контракции на мускулите во текот на 20 минути електростимулации тренинг, според спортските научни истражувања, одговараат на активен тренинг од пет часа.
Важно е дека не е потребно да го вежбате секој дел од телото со часови. Со помош на електростимулациите истовремено се работи на раце, рамена, абдомен, грб, гради, задник и нозе.
Електростимулациите ги активираат буквално сите мускули, дури и оние кои тешко се достапни при нормален тренинг.

ШТО Е ТРЕНИНГ СО XBODY ЕМС

ЕМС или електро-мускулна стимулација е технологија на најновата генерација која испраќа мали електрични импулси директно во мускулот, што ги подобрува нивните природни контракции и го прави секој тренинг поефективен.
На овој начин фитнесот го креваме на едно ново ниво – се добива алтернативен начин на вежбање, кој има повеќе предности во однос на кој било друг метод на редовен тренинг,и е целосно безболен и безбеден.

Превземета ја контролата врз вашиот изглед!
Зајакнете го тонусот на кожата и мускулите!
Отстранете го целулитот!
Закажете го вашиот прв тренинг во Максифит.
Улица Партизански одреди 27 А, Скопје
Телефон 02 310 1516

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk