Тенисерката Серена Вилијамс роди девојче

Тенисерката Серена Вилијамс (35) се породи во Вест Палм Бич во Флорида и роди девојче. Американските медиуми јавуваат дека за потребите на тенисерката цел кат од болницата бил испразнет за таа да има приватност, а во тој дел персоналот влегувал со специјални пропусници.

Серена Вилијамс е во врска со Редит Алексис Оханаин, а потврди дека е трудна во 20 недела од бременоста.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk