Видео: Донирањето на природната коса е навистина добродушно и хумано дело

Донирањето на природната коса е навистина добродушно и хумано дело. Додека вам може повторно да ви порасне, некои луѓе ја немаат таа среќа.
Без разлика дали станува збор за вродена алопеција, болест или сл. луѓето кои што останале без овој природен украс многу често посегнуваат по алтернативни замени, од кои најдобри во секој случај се периките направени од природно влакно.

Погледнете го ова емотивно видео во кое се прикажува како добрата волја на една млада девојка да ја донира својата коса изнудува насмевка на лицето на малото девојче кое ја добива периката направена токму од нејзината коса.

 

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk