Видео: Новороденчињата го следат својот инстинкт во потрага по мајчините гради

Благодарение на Global Health Media Project имаме можност да видиме едно од најголемите волшебни чуда на природата- нороводенчето кое веднаш по раѓањето го следи својот инстинкт во потрага по мајчините гради.
Видеото следи три новороденчиња, од самиот момент на нивото раѓање, патот од мајчиниот стомак до мајчините гради и прекрасниот момент кога бебето за прв пат го вкусува мајчиното млеко.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk