Видео: Претворете ги старите пешкири во прекрасен килим

Избегнете го лизгањето по плочките во тоалетот со помош на ова прекрасно килимче направено од стари пешкири.
Доколку имате пешкири кои ја изгубиле својата мекост и боја по долгогодишната употреба претворете ги во интересно килимче кое лесно ќе ја впие влагата од подот во купатилото.

Во видеото погледнете како на многу едноставен начин можете да им дадете нов живот на старите крпи и пешкири.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk