Витамински појадок со праска и морков

Овој појадок содржи високо ниво на витамин А, изобилува со калиум и богат е со диетални влакна. Оваа кашичка е идеална за почеток на дохрана, за развој на вид и имунитет.

Потребно е
1 праска
1 млад морков

Сварете ги праската и морковот и направете кашичка.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk