Вкусен напиток кој ги топи килограмите

Испијте го овој напиток пред спиење и сето она што сте го јаделе во текот на денот  побрзо ќе се елиминира од организмот преку ноќ. Идеален напиток за чистење на организмот од токсини.

За да го подготвите напитокот потребни ви се следниве состојки:

– еден лимон
– една рака ситно сецкан свеж магдонос
– една кафена лажица јаболков оцет
– една лажичка цимет во прав
– пола литар вода

Подготовката е многу едноставна.

Сите горенаведени состојки ставете ги во блендер и добро измиксајте.

Почестете се со убавиот вкус на овој пијалок, секоја вечер пред спиење, по една чаша и вашиот организам ќе биде ослободен од сите токсини.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk