Внимавајте на телесната тежина и во текот на зимата

Објавено на: Jan 10, 2017 од Мама Весна

Зголемувањето на телесната тежина во зима е проблем на многумина, но за бремените жени може да претставува и здравствен ризик.

Затоа, бидете активни и внимавајте на исхраната и не дозволувајте ладното време да ви биде изговор. Можете да вежбате дома лесни вежби и јога движења. Вежбањето ви го зајакнува имунитетот и ве штити од настинки, па затоа, консултирајте се со вашиот лекар каков вид на вежби ви препорачува. Воедно, внимавајте и да пиете многу течности да не дехидрирате, бидејќи во зима, лесно се заборава да се пие вода.


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…