Забрзајте го топењето на масните наслаги со помош на гуараната

Според содржинскиот состав, гуараната во многу наврати наликува на кафето, пред се според нејзините својства и делувањето врз човековиот организам.
Во поново време, се почеста е употребата на екстракт од гуарана. Доколку се употребува во рамките на препорачаните дози тогаш оваа билка чини вистински чуда во организмот.

Гуараната има многштво позитивни здравствени ефекти меѓу кои:

– Го потпомага процесот на разградување на масното ткиво во телото
– Позитивно влијае врз работењето на белите дробови
-Ги подобрува менталните функции;
-Го потиснува чувството на замор;
-Го зголемува обемот на крвните садови

Конзумацијата на оваа билка не се препорачува за бремени жени, деца и доилки.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk