Желе од бозел против запек и подуеност во стомакот

Објавено на: Dec 28, 2016 од Мама Ане

Ако ве мачат непријатното чувство на подуеност во стомакот или пак имате потешкотија при празнењето на цревата тогаш овој народен лек може навистина да ви помогне.
Подгответе желе од бозел.

За неговата подготовка ви е потребно кесичка желатин и варен плод од зрел бозел. Не ставајте шеќер при подготовката на желето. Растопете го желатинот на стандардниот начин и додадете ги сварените плодови од бозелот.

Земајте по една кафена лажица од желето од бозел наутро на гладен стомак.


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…