Жолто смути вистинска ризница на антиоксиданси

Пребогато со бета каротин и витамин Ц, а благодарение на куркумата, ова жолто смути истовремено има и неверојатни антиоксадативни својства.
Потребни состојки за негова подготовка:
– 1 манго
– 1 портокал
– 1 морков
– 1 чаша кокосово млеко
– 1 лажица кокос
– половина лажичка куркума
Сите состојки добро измешајте ги во блендер.

Уживајте во убавиот микс на вкусови.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk