Ве мачат акните на лицето? – Аспиринот е решение!

Покрај широката примена во медицински цели, многу малку е познато дека аспиринот може да ви помогне да постигнете совршени резултати во борбата против акните, обезбедувајќи здрава, сјајна и негувана кожа.

Доколку елимирањето на акните на вашето лице се цел која треба да ја постигнете ви предлагаме да се потпрете ја упорноста и моќта на комбинацијата на овие две состојки:

– аспирин
-лимонов сок

Постапкатата е многу едноставна.

Се што треба да направите е да растопите пет таблети аспирин во сок од еден исцеден лимон. Добро измешајте. Пастата нанесете ја на претходно исчистена кожа и оставете да делува петнаесетина минути. Потоа повторно измијте го лицето, но овој пат користете само млака вода.

Likes:
0 0
Views:
232

Leave a Reply

Your email address will not be published.